API Delevan WW1008R-221K
WW1008R-221K picture photo
Mfg. Part Number
WW1008R-221K
Brief Description
FIXED IND 220NH 500MA 840 MOHM
Datasheet Download
WW1008R-221K.pdf
Availability of WW1008R-221K
QUANTITY
WW1008R-221K Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1008R-221K
Internal Part NumberEIS-WW1008R-221K
Material - CoreCeramic
Inductance220nH
Tolerance±10%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)840 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant700MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1008R-221K
Related LinksWW1008, WW1008R-221K Datasheet, API Delevan Distributor
WW1008R-221K Details Description
Related parts for WW1008R-221K
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .156" .062"L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
OSC VCXO 77.76MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 13.5KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 400MA 250VAC/VDC datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf