API Delevan WW1008R-22NK
WW1008R-22NK picture photo
Mfg. Part Number
WW1008R-22NK
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 1A 120 MOHM SMD
Datasheet Download
WW1008R-22NK.pdf
Availability of WW1008R-22NK
QUANTITY
WW1008R-22NK Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1008R-22NK
Internal Part NumberEIS-WW1008R-22NK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesWW1008R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance22nH
Tolerance±10%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq55 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant2.4GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1008R-22NK
Related LinksWW1008, WW1008R-22NK Datasheet, API Delevan Distributor
WW1008R-22NK Details Description
Related parts for WW1008R-22NK
IC TXRX BUS OCTAL 24-TSSOP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN DIN M REV FEMALE 42POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
RP BKAD2 CRIMP PLUG W/CLN NUTS datasheet.pdf
762 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DL VERT GOLD datasheet.pdf