API Delevan WW1008R-332K
WW1008R-332K picture photo
Mfg. Part Number
WW1008R-332K
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 290MA 3.4 OHM
Datasheet Download
WW1008R-332K.pdf
Availability of WW1008R-332K
QUANTITY
WW1008R-332K Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1008R-332K
Internal Part NumberEIS-WW1008R-332K
Material - CoreCeramic
Inductance3.3µH
Tolerance±10%
Current Rating290mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.4 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant110MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1008R-332K
Related LinksWW1008, WW1008R-332K Datasheet, API Delevan Distributor
WW1008R-332K Details Description
Related parts for WW1008R-332K
BEAD CORE ARRAY 220OHM 100MA SMD datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X7X0.13" NAT datasheet.pdf
IC CHIPSET VDSL-L 4BAND 8-PDSO datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS FLANGED PIN datasheet.pdf
USB3.0-A-USB3.0-MICRO-B 3M GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf
DX VCC DUAL .100 DP DE datasheet.pdf
DOUBLE M12 SHORT PW 5M PNP NO datasheet.pdf
526FX2-N-ST (N-VIEW) datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
60V SOT89 N-channel enhancement mode mosfet IC datasheet.pdf