API Delevan WW1008R-5N6K
WW1008R-5N6K picture photo
Mfg. Part Number
WW1008R-5N6K
Brief Description
FIXED IND 5.6NH 1A 150 MOHM SMD
Datasheet Download
WW1008R-5N6K.pdf
Availability of WW1008R-5N6K
QUANTITY
WW1008R-5N6K Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1008R-5N6K
Internal Part NumberEIS-WW1008R-5N6K
Material - CoreCeramic
Inductance5.6nH
Tolerance±10%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 1.5GHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1008R-5N6K
Related LinksWW1008, WW1008R-5N6K Datasheet, API Delevan Distributor
WW1008R-5N6K Details Description
Related parts for WW1008R-5N6K
IC XDCP SGL 32-TAP 50K 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS TYPE A .050" datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN +/-15VO datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 0.50MM 30POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
MINIFIT JR RA DR/PEGS TIN 6CKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.1A 170 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf