API Delevan WW1008R-822K
WW1008R-822K picture photo
Mfg. Part Number
WW1008R-822K
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 170MA 6 OHM SMD
Datasheet Download
WW1008R-822K.pdf
Availability of WW1008R-822K
QUANTITY
WW1008R-822K Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1008R-822K
Internal Part NumberEIS-WW1008R-822K
Material - CoreCeramic
Inductance8.2µH
Tolerance±10%
Current Rating170mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6 Ohm Max
Q @ Freq18 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1008R-822K
Related LinksWW1008, WW1008R-822K Datasheet, API Delevan Distributor
WW1008R-822K Details Description
Related parts for WW1008R-822K
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A SCREW datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 15POS .254M datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24QSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 1POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 4.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC SRAM 36MB 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf