Stackpole Electronics Inc. WW12FT1R65
WW12FT1R65 picture photo
Mfg. Part Number
WW12FT1R65
Brief Description
RES 1.65 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW12FT1R65.pdf
Availability of WW12FT1R65
QUANTITY
WW12FT1R65 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12FT1R65
Internal Part NumberEIS-WW12FT1R65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12FT1R65
Related LinksWW12F, WW12FT1R65 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12FT1R65 Details Description
Related parts for WW12FT1R65
IC SHIFT REGISTER 8BIT 14SOIC datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf
RES 390 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf