Stackpole Electronics Inc. WW12FT31R6
WW12FT31R6 picture photo
Mfg. Part Number
WW12FT31R6
Brief Description
RES 31.6 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW12FT31R6.pdf
Availability of WW12FT31R6
QUANTITY
WW12FT31R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12FT31R6
Internal Part NumberEIS-WW12FT31R6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12FT31R6
Related LinksWW12F, WW12FT31R6 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12FT31R6 Details Description
Related parts for WW12FT31R6
TOOL HAND EXTRACTION HN.D CONT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD323F datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 203PSI ABS datasheet.pdf
Connector Header 28 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf