Stackpole Electronics Inc. WW12FT665R
WW12FT665R picture photo
Mfg. Part Number
WW12FT665R
Brief Description
RES 665 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW12FT665R.pdf
Availability of WW12FT665R
QUANTITY
WW12FT665R Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12FT665R
Internal Part NumberEIS-WW12FT665R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12FT665R
Related LinksWW12F, WW12FT665R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12FT665R Details Description
Related parts for WW12FT665R
LABEL S LAM DM VNL WH .5X1.44" datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS TIN-LEAD datasheet.pdf
IC RF POWER AMP 5W 28V 16-PFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
TRANSCEIVER CAN 3.3V DGTL 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 780MA 1.2 OHM datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
GDT 600V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf