Stackpole Electronics Inc. WW12FT698R
WW12FT698R picture photo
Mfg. Part Number
WW12FT698R
Brief Description
RES 698 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW12FT698R.pdf
Availability of WW12FT698R
QUANTITY
WW12FT698R Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12FT698R
Internal Part NumberEIS-WW12FT698R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12FT698R
Related LinksWW12F, WW12FT698R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12FT698R Details Description
Related parts for WW12FT698R
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SHORTING LINK INSUL COMB 10POLE datasheet.pdf
63/37 400 2% .015DIA/28SWG datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 8A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
PWR DOCK MOD SOCK 250V VERT CPI datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 165VIN 3.3VOUT 16.5W datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 5W T18 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 310MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf