Stackpole Electronics Inc. WW12JT620R
WW12JT620R picture photo
Mfg. Part Number
WW12JT620R
Brief Description
RES 620 OHM 0.4W 5% AXIAL
Datasheet Download
WW12JT620R.pdf
Availability of WW12JT620R
QUANTITY
WW12JT620R Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12JT620R
Internal Part NumberEIS-WW12JT620R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12JT620R
Related LinksWW12J, WW12JT620R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12JT620R Details Description
Related parts for WW12JT620R
IC QUAD DIFF RECEIVER 16-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
PNEU HEAD 6AWG CRIMPING datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 13PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 41MM datasheet.pdf
STRIP MARKER 6 Y datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 91MA 5.7 OHM SMD datasheet.pdf