Stackpole Electronics Inc. WW1FT84R5
WW1FT84R5 picture photo
Mfg. Part Number
WW1FT84R5
Brief Description
RES 84.5 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW1FT84R5.pdf
Availability of WW1FT84R5
QUANTITY
WW1FT84R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1FT84R5
Internal Part NumberEIS-WW1FT84R5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1FT84R5
Related LinksWW1F, WW1FT84R5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW1FT84R5 Details Description
Related parts for WW1FT84R5
RES SMD 200 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
MAT FEML SNAP 23-1/2X59-1/2X1/16 datasheet.pdf
RES SMD 187KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
INPUT FILTER 22KW 400V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 19.20MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf