Stackpole Electronics Inc. WW3JT330R
WW3JT330R picture photo
Mfg. Part Number
WW3JT330R
Brief Description
RES 330 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
WW3JT330R.pdf
Availability of WW3JT330R
QUANTITY
WW3JT330R Order Process
Ship out your order
Specifications of WW3JT330R
Internal Part NumberEIS-WW3JT330R
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW3JT330R
Related LinksWW3J, WW3JT330R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW3JT330R Details Description
Related parts for WW3JT330R
Connector Receptacle 6 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 400MW ALF2 datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK 4CONT DIN 6MM BLACK datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 GRN,GRN,GRN,ORN datasheet.pdf
IC FPGA 454 I/O 676FBGA datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
SWITCH HDWR HOT STAMPED YLW datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf