Vishay/BCcomponents WYO102MCMCRBKR
WYO102MCMCRBKR picture photo
Mfg. Part Number
WYO102MCMCRBKR
Brief Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WYO102MCMCRBKR.pdf
Availability of WYO102MCMCRBKR
QUANTITY
WYO102MCMCRBKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO102MCMCRBKR
Internal Part NumberEIS-WYO102MCMCRBKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO102MCMCRBKR
Related LinksWYO102M, WYO102MCMCRBKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO102MCMCRBKR Details Description
Related parts for WYO102MCMCRBKR
CABLE USB A-A MALE DBL SHIELD 5M datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK .2" SIDE 6POS datasheet.pdf
RES SMD 60.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
LED IND 3MM BI-LVL GRN DIFF SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM GRAY datasheet.pdf
DELUXE TEST LEAD KIT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A TO277A datasheet.pdf
CAP 560 UF 20% 50 V datasheet.pdf