Vishay/BCcomponents WYO222MCMDRYKR
WYO222MCMDRYKR picture photo
Mfg. Part Number
WYO222MCMDRYKR
Brief Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WYO222MCMDRYKR.pdf
Availability of WYO222MCMDRYKR
QUANTITY
WYO222MCMDRYKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO222MCMDRYKR
Internal Part NumberEIS-WYO222MCMDRYKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO222MCMDRYKR
Related LinksWYO222M, WYO222MCMDRYKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO222MCMDRYKR Details Description
Related parts for WYO222MCMDRYKR
RES SMD 26.7 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 5A TOP-3F datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 800MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .050 SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR VCXO 51.2MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 267 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL 3W LEFT datasheet.pdf