Vishay/BCcomponents WYO252MCMKF0KR
WYO252MCMKF0KR picture photo
Mfg. Part Number
WYO252MCMKF0KR
Brief Description
CAP CER 2500PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WYO252MCMKF0KR.pdf
Availability of WYO252MCMKF0KR
QUANTITY
WYO252MCMKF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO252MCMKF0KR
Internal Part NumberEIS-WYO252MCMKF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance2500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO252MCMKF0KR
Related LinksWYO252M, WYO252MCMKF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO252MCMKF0KR Details Description
Related parts for WYO252MCMKF0KR
IC SDRAM 128MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT LOPRO DL 6POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC SMB datasheet.pdf
SHELF FIXED 24X21.6X5.2" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 0.3W 0.1% AXIAL datasheet.pdf