Vishay/BCcomponents WYO332MCMTARKR
WYO332MCMTARKR picture photo
Mfg. Part Number
WYO332MCMTARKR
Brief Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WYO332MCMTARKR.pdf
Availability of WYO332MCMTARKR
QUANTITY
WYO332MCMTARKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO332MCMTARKR
Internal Part NumberEIS-WYO332MCMTARKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO332MCMTARKR
Related LinksWYO332M, WYO332MCMTARKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO332MCMTARKR Details Description
Related parts for WYO332MCMTARKR
IC OPAMP GP 85KHZ 8SO datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 2.8A 47 MOHM TH datasheet.pdf
IC ADC 10-BIT SER 38KSPS 20-PLCC datasheet.pdf
IC NETWORK PWR SW +48V 28-TSSOP datasheet.pdf
CAP 30MF 3.3V SURFACE MOUNT datasheet.pdf
LED ASSY VERT 5MM YLW 585NM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 662MA 280 MOHM datasheet.pdf