Vishay/BCcomponents WYO472MCMQC0KR
WYO472MCMQC0KR picture photo
Mfg. Part Number
WYO472MCMQC0KR
Brief Description
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WYO472MCMQC0KR.pdf
Availability of WYO472MCMQC0KR
QUANTITY
WYO472MCMQC0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO472MCMQC0KR
Internal Part NumberEIS-WYO472MCMQC0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO472MCMQC0KR
Related LinksWYO472M, WYO472MCMQC0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO472MCMQC0KR Details Description
Related parts for WYO472MCMQC0KR
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLTAGE 1.4V 5TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 20K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf