Vishay/Beyschlag WZ135285WP50236BJ2
WZ135285WP50236BJ2 picture photo
Mfg. Part Number
WZ135285WP50236BJ2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5000PF 20KV
Datasheet Download
WZ135285WP50236BJ2.pdf
Availability of WZ135285WP50236BJ2
QUANTITY
WZ135285WP50236BJ2 Order Process
Ship out your order
Specifications of WZ135285WP50236BJ2
Internal Part NumberEIS-WZ135285WP50236BJ2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTWZ
Packaging-
Capacitance5000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20000V (20kV)
Temperature Coefficient-
Mounting Type-
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WZ135285WP50236BJ2
Related LinksWZ135285W, WZ135285WP50236BJ2 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WZ135285WP50236BJ2 Details Description
Related parts for WZ135285WP50236BJ2
FILTER 3-TERM 190MHZ 300MA SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 26POS .12M datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P2C UNSHIELDED datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 180D SOL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
CAP 33 UF 20% 25 V datasheet.pdf