Vishay/Beyschlag WZ135285WP50236BJ2
WZ135285WP50236BJ2 picture photo
Mfg. Part Number
WZ135285WP50236BJ2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5000PF 20KV
Datasheet Download
WZ135285WP50236BJ2.pdf
Availability of WZ135285WP50236BJ2
QUANTITY
WZ135285WP50236BJ2 Order Process
Ship out your order
Specifications of WZ135285WP50236BJ2
Internal Part NumberEIS-WZ135285WP50236BJ2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTWZ
Packaging-
Capacitance5000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20000V (20kV)
Temperature Coefficient-
Mounting Type-
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WZ135285WP50236BJ2
Related LinksWZ135285W, WZ135285WP50236BJ2 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WZ135285WP50236BJ2 Details Description
Related parts for WZ135285WP50236BJ2
NUT DRIVER HEX SOCKET 8MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 8DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 34PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC423MS8E datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HUMAN INTERFACE KIT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf