Intersil X40035V14-CT1
X40035V14-CT1 picture photo
Mfg. Part Number
X40035V14-CT1
Brief Description
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-TSSOP
Datasheet Download
X40035V14-CT1.pdf
Availability of X40035V14-CT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
X40035V14-CT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of X40035V14-CT1
Internal Part NumberEIS-X40035V14-CT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored3
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold1V, 2.9V, 4.6V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X40035V14-CT1
Related LinksX40035, X40035V14-CT1 Datasheet, Intersil Distributor
X40035V14-CT1 Details Description
Related parts for X40035V14-CT1
JUMPER-H9991TR/1852BL/H9991TR 8" datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 1411 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG BTB 140POS DL VERT SMD datasheet.pdf
VARISTOR 462V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP FILM 27UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf