| Internal Part Number | EIS-X66AK2H12AAW2 | |
| Clock Rate | 1.2GHz | |
| Non-Volatile Memory | ROM (384 kB) | |
| On-Chip RAM | 12.75MB | |
| Voltage - I/O | 0.85V, 1.0V, 1.35V, 1.5V, 1.8V, 3.3V | |
| Voltage - Core | Variable | |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C | |