Intersil X9401WS24-2.7T1
X9401WS24-2.7T1 picture photo
Mfg. Part Number
X9401WS24-2.7T1
Brief Description
IC XDCP QUAD 64-TAP 10K 24-SOIC
Datasheet Download
X9401WS24-2.7T1.pdf
Availability of X9401WS24-2.7T1
QUANTITY
X9401WS24-2.7T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of X9401WS24-2.7T1
Internal Part NumberEIS-X9401WS24-2.7T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)5 (48 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesXDCP™
PackagingTape & Reel (TR)
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±300 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)150
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package24-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X9401WS24-2.7T1
Related LinksX9401WS, X9401WS24-2.7T1 Datasheet, Intersil Distributor
X9401WS24-2.7T1 Details Description
Related parts for X9401WS24-2.7T1
IC OPAMP GP 8MHZ 8CDIP datasheet.pdf
RES 390 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SRL 192KHZ 48-LQFP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT 20MA datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
LED SBT-70 COOL WHITE 7260K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf