Intersil X9410WS24IZ-2.7
X9410WS24IZ-2.7 picture photo
Mfg. Part Number
X9410WS24IZ-2.7
Brief Description
IC XDCP DUAL 64TAP 10K 24-SOIC
Datasheet Download
X9410WS24IZ-2.7.pdf
Availability of X9410WS24IZ-2.7
QUANTITY
X9410WS24IZ-2.7 Order Process
Ship out your order
Specifications of X9410WS24IZ-2.7
Internal Part NumberEIS-X9410WS24IZ-2.7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)5 (48 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 29/Nov/2011
Standard Package30
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±300 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)150
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package24-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X9410WS24IZ-2.7
Related LinksX9410WS, X9410WS24IZ-2.7 Datasheet, Intersil Distributor
X9410WS24IZ-2.7 Details Description
Related parts for X9410WS24IZ-2.7
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DLAY 300V 6.25A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS PNL MT RA PIN datasheet.pdf
MOTOR START MODULE 24VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf
HEAT SHRINK PVC BLACK 2" datasheet.pdf
MODULE DIODE 400V 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf