Intersil X9421WS16IT1
X9421WS16IT1 picture photo
Mfg. Part Number
X9421WS16IT1
Brief Description
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 16-SOIC
Datasheet Download
X9421WS16IT1.pdf
Availability of X9421WS16IT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
X9421WS16IT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of X9421WS16IT1
Internal Part NumberEIS-X9421WS16IT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesXDCP™
PackagingTape & Reel (TR)
TaperLinear
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits1
Number of Taps64
Resistance (Ohms)10k
InterfaceSPI
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply5V
Features-
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±300 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)40
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X9421WS16IT1
Related LinksX9421W, X9421WS16IT1 Datasheet, Intersil Distributor
X9421WS16IT1 Details Description
Related parts for X9421WS16IT1
IC OPAMP GP 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
EVALUATION POD FOR CY8C24X23 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28TSSOP datasheet.pdf
BOX PLSTC AMD/CL 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 4POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HIGH/T WF datasheet.pdf
330UF 25V 12.5X20 105C RAD datasheet.pdf