| Internal Part Number | EIS-X9421WV14-2.7 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 95 | |
| Series | XDCP™ | |
| Packaging | Tube | |
| Memory Type | Non-Volatile | |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V | |
| Features | - | |
| Tolerance | ±20% | |
| Temperature Coefficient (Typ) | ±300 ppm/°C | |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 150 | |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | |