Intersil X9523V20I-BT1
X9523V20I-BT1 picture photo
Mfg. Part Number
X9523V20I-BT1
Manufacturer
Product Category
PMIC - Laser Drivers
Brief Description
IC DCP DUAL EEPROM MEM 20-TSSOP
Datasheet Download
X9523V20I-BT1.pdf
Availability of X9523V20I-BT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
X9523V20I-BT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of X9523V20I-BT1
Internal Part NumberEIS-X9523V20I-BT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Laser Drivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLaser Diode Controller (Fiber Optic)
Data Rate-
Number of Channels2
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Current - Supply1.5mA
Current - Modulation-
Current - Bias-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package20-TSSOP
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X9523V20I-BT1
Related LinksX9523V, X9523V20I-BT1 Datasheet, Intersil Distributor
X9523V20I-BT1 Details Description
Related parts for X9523V20I-BT1
CONN HEADER 9POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 360MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT LATCH 15AU datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SYSTEM CLK CHIP AMDK8 56TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 52MM datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 35MA 37 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT SLD datasheet.pdf