Digi International XA-M14-CS5P-A
XA-M14-CS5P-A picture photo
Mfg. Part Number
XA-M14-CS5P-A
Manufacturer
Product Category
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Brief Description
XBEE PRO DIGIMESH 2.4 AIO ADAPT
Datasheet Download
XA-M14-CS5P-A.pdf
Availability of XA-M14-CS5P-A
QUANTITY
XA-M14-CS5P-A Order Process
Ship out your order
Specifications of XA-M14-CS5P-A
Internal Part NumberEIS-XA-M14-CS5P-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsXBee™ Family Chart
Product Training ModulesChat Session via XBee
Video FileXBees Soar into Space on NASA Rocket
RoHS InformationRoHS Declaration of Compliance
Featured ProductDigi International - The World of Xbee
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XA-M14-CS5P-A
Related LinksXA-M14, XA-M14-CS5P-A Datasheet, Digi International Distributor
XA-M14-CS5P-A Details Description
Related parts for XA-M14-CS5P-A
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
AMP RELAY-OUT TIMER FIBER-OPTIC datasheet.pdf
TAPE MASK PERFORMANCE 36MM X 55M datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 152 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
WIRE CHANNEL - STRAIGHT datasheet.pdf
IC LINE INTERFACE 5V T1/E1 PLCC datasheet.pdf