Digi International XA-Z16-CS2RL-25
XA-Z16-CS2RL-25 picture photo
Mfg. Part Number
XA-Z16-CS2RL-25
Manufacturer
Product Category
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Brief Description
XBEE RS-232 ADAPTER INT ANT 25PK
Datasheet Download
XA-Z16-CS2RL-25.pdf
Availability of XA-Z16-CS2RL-25
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XA-Z16-CS2RL-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of XA-Z16-CS2RL-25
Internal Part NumberEIS-XA-Z16-CS2RL-25
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsXBee™ Family Chart
Video FileXBees Soar into Space on NASA Rocket
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XA-Z16-CS2RL-25
Related LinksXA-Z16-, XA-Z16-CS2RL-25 Datasheet, Digi International Distributor
XA-Z16-CS2RL-25 Details Description
Related parts for XA-Z16-CS2RL-25
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 3 Circuit 0.472" (12.00mm) datasheet.pdf
CONN FFC TOP 12POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
MOD PWR ENT SNAP-IN W/SWITCH 8A datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP R-R 16V CMOS 8MSOP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 480VAC datasheet.pdf