Xilinx XA7A15T-1CSG324Q
XA7A15T-1CSG324Q picture photo
Mfg. Part Number
XA7A15T-1CSG324Q
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 1300 CLBs, PBGA324 IC
Datasheet Download
XA7A15T-1CSG324Q.pdf
Availability of XA7A15T-1CSG324Q
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XA7A15T-1CSG324Q Order Process
Ship out your order
Specifications of XA7A15T-1CSG324Q
Internal Part NumberEIS-XA7A15T-1CSG324Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XA7A15T-1CSG324Q today
SeriesXA7A15T-
Lifecycle statusActive
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs1300
Number of Terminals324
Technology-
Feature1300 CLBS
Package CodeLFBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY, LOW PROFILE, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width15 mm
Length15 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)260
Combinatorial Delay of a CLB-Max1.27 ns
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XA7A15T-1CSG324Q
Alternative Part (Replacement)EIS-XA7A15T-1CSG324Q
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXA7A15T-, XA7A15T-1CSG324Q Datasheet, Xilinx Distributor
XA7A15T-1CSG324Q Details Description
Related parts for XA7A15T-1CSG324Q
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.49KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 5W 4850 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V WHITE datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 1.5MM DRK BGE datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 85MHZ 8UDFN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
750 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf