Xilinx XA9572XL-15TQG100Q
XA9572XL-15TQG100Q picture photo
Mfg. Part Number
XA9572XL-15TQG100Q
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 72MC 15.5NS 100TQFP
Datasheet Download
XA9572XL-15TQG100Q.pdf
Availability of XA9572XL-15TQG100Q
QUANTITY
XA9572XL-15TQG100Q Order Process
Ship out your order
Specifications of XA9572XL-15TQG100Q
Internal Part NumberEIS-XA9572XL-15TQG100Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Warehouse Location 17/Feb/2014
Assembly/Test Site Addition 12/Oct/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesXA9500XL XA
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max15.5ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks4
Number of Macrocells72
Number of Gates1600
Number of I/O72
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XA9572XL-15TQG100Q
Related LinksXA9572XL-, XA9572XL-15TQG100Q Datasheet, Xilinx Distributor
XA9572XL-15TQG100Q Details Description
Related parts for XA9572XL-15TQG100Q
CONN HOUSING 30POS .100 DUAL datasheet.pdf
IC ADC 8BIT PAR 1MSPS 20SSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 480MA 1.3 OHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
AMC-AMC PLG 1.32MM 100MM datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
IC RX LVDS 48TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf