Cree Inc. XBHAWT-00-0000-000LT30F7
XBHAWT-00-0000-000LT30F7 picture photo
Mfg. Part Number
XBHAWT-00-0000-000LT30F7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3200K 2SMD
Datasheet Download
XBHAWT-00-0000-000LT30F7.pdf
Availability of XBHAWT-00-0000-000LT30F7
QUANTITY
XBHAWT-00-0000-000LT30F7 Order Process
Ship out your order
Specifications of XBHAWT-00-0000-000LT30F7
Internal Part NumberEIS-XBHAWT-00-0000-000LT30F7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3200K
Flux @ 85°C, Current - Test230 lm (220 lm ~ 240 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test113 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80 (Typ)
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XBHAWT-00-0000-000LT30F7
Related LinksXBHAWT-00-00, XBHAWT-00-0000-000LT30F7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XBHAWT-00-0000-000LT30F7 Details Description
Related parts for XBHAWT-00-0000-000LT30F7
SSR OCMOS FET 90MA NO 6-SMD datasheet.pdf
PTC RESETTABLE .30A 30V 1812 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 62POS STR datasheet.pdf
CONN N PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
TEST POINT JACK INSL BLACK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 18-36V 700MA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf