Cree Inc. XBHAWT-02-0000-000PS40E8
XBHAWT-02-0000-000PS40E8 picture photo
Mfg. Part Number
XBHAWT-02-0000-000PS40E8
Brief Description
LED XLAMP XB-H WHITE SMD
Datasheet Download
XBHAWT-02-0000-000PS40E8.pdf
Availability of XBHAWT-02-0000-000PS40E8
QUANTITY
XBHAWT-02-0000-000PS40E8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XBHAWT-02-0000-000PS40E8
Internal Part NumberEIS-XBHAWT-02-0000-000PS40E8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Flux @ 85°C, Current - Test168 lm (164 lm ~ 172 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test83 lm/W
CRI (Color Rendering Index)85
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XBHAWT-02-0000-000PS40E8
Related LinksXBHAWT-02-00, XBHAWT-02-0000-000PS40E8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XBHAWT-02-0000-000PS40E8 Details Description
Related parts for XBHAWT-02-0000-000PS40E8
IC REG LDO 5V/ADJ 40MA 8DIP datasheet.pdf
FUSE 630A 1100V 2BKN/75 AR datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-24 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 7.62MM BK datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf