Digi International XBP24BZ7B-DK-WJ
XBP24BZ7B-DK-WJ picture photo
Mfg. Part Number
XBP24BZ7B-DK-WJ
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT DEV XBEE PRO PROGR JAPAN
Datasheet Download
XBP24BZ7B-DK-WJ.pdf
Availability of XBP24BZ7B-DK-WJ
QUANTITY
XBP24BZ7B-DK-WJ Order Process
Ship out your order
Specifications of XBP24BZ7B-DK-WJ
Internal Part NumberEIS-XBP24BZ7B-DK-WJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesXBee Ecosystem and Device Cloud
How to Perform a Range Test Between Two XBee Modules
ZigBee in a Nutshell
Chat Session via XBee
Video FileControl Street Lights from the Cloud with XBee
XBees Soar into Space on NASA Rocket
PCN Design/SpecificationRelease of XCTU 6.2 16/Jun/2015
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesXBee-Pro®
Type802.15.4/Zigbee
Frequency2.4GHz
For Use With/Related ProductsXbee®-PRO Modules
Supplied Contents2 Boards, 2 Modules, Debugger, Power Supply, XStick ZB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XBP24BZ7B-DK-WJ
Related LinksXBP24BZ, XBP24BZ7B-DK-WJ Datasheet, Digi International Distributor
XBP24BZ7B-DK-WJ Details Description
Related parts for XBP24BZ7B-DK-WJ
CAP TANT 3.3UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
LENS & HOLDER ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf