Xilinx XC1702LPC44C
XC1702LPC44C picture photo
Mfg. Part Number
XC1702LPC44C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Configuration PROMs IC
Datasheet Download
XC1702LPC44C.pdf
Availability of XC1702LPC44C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC1702LPC44C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC1702LPC44C
Internal Part NumberEIS-XC1702LPC44C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC1702LPC44C today.
SeriesXC1702L
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC1702LPC44C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC1702LPC44C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC1702, XC1702LPC44C Datasheet, Xilinx Distributor
XC1702LPC44C Details Description
Related parts for XC1702LPC44C
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
ICCON,PIN,ASSY datasheet.pdf
LRGE DIG RK SW -M01- CGNS datasheet.pdf
CER RESONATOR datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf
RES 25 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
ATTENUATOR 30 DB DC 18GHZ datasheet.pdf