Xilinx XC17S30APD8I
XC17S30APD8I picture photo
Mfg. Part Number
XC17S30APD8I
Manufacturer
Product Category
Memory - Configuration Proms for FPGA's
Brief Description
IC PROM SER 30000 I-TEMP 8-DIP
Datasheet Download
XC17S30APD8I.pdf
Availability of XC17S30APD8I
QUANTITY
XC17S30APD8I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC17S30APD8I
Internal Part NumberEIS-XC17S30APD8I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 13/Apr/2015
Standard Package50
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory - Configuration Proms for FPGA's
Series-
PackagingTube
Programmable TypeOTP
Memory Size300kb
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package8-PDIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC17S30APD8I
Related LinksXC17S3, XC17S30APD8I Datasheet, Xilinx Distributor
XC17S30APD8I Details Description
Related parts for XC17S30APD8I
DIP CABLE - HDP20H/AE20M/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 2VOUT 30W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL HIGH 7PPM datasheet.pdf
CABLE TIE WEATHER RESISTANT:NYL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf