Xilinx XC17V02PCG20I
XC17V02PCG20I picture photo
Mfg. Part Number
XC17V02PCG20I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Configuration Memory, 2MX1, Serial, CMOS, PQCC20 IC
Datasheet Download
XC17V02PCG20I.pdf
Availability of XC17V02PCG20I
QUANTITY
XC17V02PCG20I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC17V02PCG20I
Internal Part NumberEIS-XC17V02PCG20I
Delivery TimeIn stock, ship XC17V02PCG20I today
SeriesXC17V02
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.32.00.51
Number of CLBs-
Number of Terminals20
TechnologyCMOS
Feature2MX1
Package CodeQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER Meter
Surface MountYES
Width8.9662 mm
Length8.9662 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)245
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC17V02PCG20C-2040291914
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC17V02PCG20I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC17V02PCG20I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC17V0, XC17V02PCG20I Datasheet, Xilinx Distributor
XC17V02PCG20I Details Description
Related parts for XC17V02PCG20I
Crystal 48.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 17UH 3A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 GL/W SN/PB datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf