Xilinx XC18512PC20C
XC18512PC20C picture photo
Mfg. Part Number
XC18512PC20C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Configuration Memory, 512KX1, 45ns, Parallel, CMOS, PQCC20 IC
Datasheet Download
XC18512PC20C.pdf
Availability of XC18512PC20C
QUANTITY
XC18512PC20C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC18512PC20C
Internal Part NumberEIS-XC18512PC20C
Delivery TimeIn stock, ship XC18512PC20C today
SeriesXC1851
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.32.00.51
Number of CLBs-
Number of Terminals20
TechnologyCMOS
Feature512KX1
Package CodeQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER Meter
Surface MountYES
Width8.9662 mm
Length8.9662 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC18512PC20I-1507632286
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC18512PC20C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC18512PC20C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC1851, XC18512PC20C Datasheet, Xilinx Distributor
XC18512PC20C Details Description
Related parts for XC18512PC20C
IC Z8 GP MCU 16K OTP 20SSOP datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 240SEC 28-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.8A 8SOP-ADV datasheet.pdf
FIXED IND 800UH 16A 4.7 MOHM TH datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf