Xilinx XC18V128VQ44I
XC18V128VQ44I picture photo
Mfg. Part Number
XC18V128VQ44I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Configuration Memory, 128KX1, 20ns, Parallel/serial, CMOS, PQFP44 IC
Datasheet Download
XC18V128VQ44I.pdf
Availability of XC18V128VQ44I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC18V128VQ44I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC18V128VQ44I
Internal Part NumberEIS-XC18V128VQ44I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC18V128VQ44I today
SeriesXC18V12
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.32.00.51
Number of CLBs-
Number of Terminals44
TechnologyCMOS
Feature128KX1
Package CodeTQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, THIN PROFILE Meter
Surface MountYES
Width10 mm
Length10 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC18V128VQ44C-1505335351
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC18V128VQ44I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC18V128VQ44I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC18V1, XC18V128VQ44I Datasheet, Xilinx Distributor
XC18V128VQ44I Details Description
Related parts for XC18V128VQ44I
OPTOISO 3.75KV 2CH PHVOLT 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 20DIP datasheet.pdf
070 MLC W-W CAP HSG 12P BLUE datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 1CH 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/15/90LF 3.2SN BK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf