Xilinx XC18V512VQG44C
XC18V512VQG44C picture photo
Mfg. Part Number
XC18V512VQG44C
Manufacturer
Product Category
Memory - Configuration Proms for FPGA's
Brief Description
IC PROM REPROGR 512KB 44-VQFP
Datasheet Download
XC18V512VQG44C.pdf
Availability of XC18V512VQG44C
QUANTITY
XC18V512VQG44C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC18V512VQG44C
Internal Part NumberEIS-XC18V512VQG44C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Jun/2015
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory - Configuration Proms for FPGA's
Series-
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Memory Size512kb
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-VQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC18V512VQG44C
Related LinksXC18V51, XC18V512VQG44C Datasheet, Xilinx Distributor
XC18V512VQG44C Details Description
Related parts for XC18V512VQG44C
IC FLASH CONFIG 4M 20PLCC datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
PLUGINSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 300MA 640 MOHM datasheet.pdf