Xilinx XC2018-33PC84C
XC2018-33PC84C picture photo
Mfg. Part Number
XC2018-33PC84C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 33MHz, 100-Cell, CMOS, PQCC84 IC
Datasheet Download
XC2018-33PC84C.pdf
Availability of XC2018-33PC84C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2018-33PC84C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2018-33PC84C
Internal Part NumberEIS-XC2018-33PC84C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2018-33PC84C today
SeriesXC2018-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals84
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2018-33PC84C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2018-33PC84C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC2018-, XC2018-33PC84C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2018-33PC84C Details Description
Related parts for XC2018-33PC84C
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
OSC XO 29.4989MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 2.1MHZ TO3-8 datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 6POS datasheet.pdf