Laird Technologies - Signal Integrity Products CPI1008J3R3R-10
CPI1008J3R3R-10 picture photo
Mfg. Part Number
CPI1008J3R3R-10
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.2A 160 MOHM
Datasheet Download
CPI1008J3R3R-10.pdf
Availability of CPI1008J3R3R-10
QUANTITY
CPI1008J3R3R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPI1008J3R3R-10
Internal Part NumberEIS-CPI1008J3R3R-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCPI
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.2A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPI1008J3R3R-10
CPI1008J3R3R-10 Details Description
Related parts for CPI1008J3R3R-10
MOSFET N-CH 20V 27A DIRECTFET datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG RED 500' datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
HDR VERT MALE 508MM 6C MTG ENDS datasheet.pdf