Xilinx XC2018PC84-70C
XC2018PC84-70C picture photo
Mfg. Part Number
XC2018PC84-70C
Brief Description
XILINX IC XC2018PC84-70C Available
Datasheet Download
XC2018PC84-70C.pdf
Availability of XC2018PC84-70C
QUANTITY
XC2018PC84-70C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2018PC84-70C
Internal Part NumberEIS-XC2018PC84-70C
Delivery TimeIn stock, ship XC2018PC84-70CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsField Programmable Gate Array FPGA
SeriesXC2018P
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC84
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2018PC84-70C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2018PC84-70C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC2000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC2000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC2018P, XC2018PC84-70C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2018PC84-70C Details Description
Related parts for XC2018PC84-70C
SURGE SUPP THYRISTOR 90V TO-92 datasheet.pdf
IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 245MHZ 14SOIC datasheet.pdf
ADC 14BIT SGL 80MSPS 40HVQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 84POS .100" 3ROW T/H datasheet.pdf
CONN RECEPT 68POS 1.27MM datasheet.pdf