Xilinx XC2S100-6FG456I
XC2S100-6FG456I picture photo
Mfg. Part Number
XC2S100-6FG456I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-II FPGA Family IC
Datasheet Download
XC2S100-6FG456I.pdf
Availability of XC2S100-6FG456I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2S100-6FG456I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S100-6FG456I
Internal Part NumberEIS-XC2S100-6FG456I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2S100-6FG456I today.
SeriesXC2S100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2S100-6FG456I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S100-6FG456I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2S100, XC2S100-6FG456I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S100-6FG456I Details Description
Related parts for XC2S100-6FG456I
CONN RECEPT 13POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC COUNTER 4BIT SYNC U/D 16-SOIC datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SAFETY DPST 6A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf