Xilinx XC2S15-5FGG256C
XC2S15-5FGG256C picture photo
Mfg. Part Number
XC2S15-5FGG256C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-II FPGA Family IC
Datasheet Download
XC2S15-5FGG256C.pdf
Availability of XC2S15-5FGG256C
QUANTITY
XC2S15-5FGG256C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S15-5FGG256C
Internal Part NumberEIS-XC2S15-5FGG256C
Delivery TimeIn stock, ship XC2S15-5FGG256C today.
SeriesXC2S15-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2S15-5FGG256C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S15-5FGG256C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2S15-, XC2S15-5FGG256C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S15-5FGG256C Details Description
Related parts for XC2S15-5FGG256C
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 290MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 400VAC Y5U RDL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 4.77A 30 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CRYSTAL 26.0000MHZ 8.0PF SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.15 UF 5% 250 VDC RADI datasheet.pdf