Xilinx XC2S200-5FG456AMSC
XC2S200-5FG456AMSC picture photo
Mfg. Part Number
XC2S200-5FG456AMSC
Brief Description
XILINX IC XC2S200-5FG456AMSC Available
Datasheet Download
XC2S200-5FG456AMSC.pdf
Availability of XC2S200-5FG456AMSC
QUANTITY
XC2S200-5FG456AMSC Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S200-5FG456AMSC
Internal Part NumberEIS-XC2S200-5FG456AMSC
Delivery TimeIn stock, ship XC2S200-5FG456AMSCXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-II FPGA
SeriesXC2S200-5
Number of CLBs-
Package CodeBGA
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2S200-5FG456AMSC
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S200-5FG456AMSC
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-II FPGA Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-II FPGA Family
Related LinksXC2S200-5, XC2S200-5FG456AMSC Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S200-5FG456AMSC Details Description
Related parts for XC2S200-5FG456AMSC
ANTENNA 2.4GHZ 1/2 WAVE RP/SMA datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 1W 2516 WIDE datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf