Xilinx XC2S200-FG456AMS
XC2S200-FG456AMS picture photo
Mfg. Part Number
XC2S200-FG456AMS
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC2S200-FG456AMS Available
Datasheet Download
XC2S200-FG456AMS.pdf
Availability of XC2S200-FG456AMS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2S200-FG456AMS Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S200-FG456AMS
Internal Part NumberEIS-XC2S200-FG456AMS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2S200-FG456AMSXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-II FPGA
SeriesXC2S200-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2S200-FG456AMS
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S200-FG456AMS
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-II FPGA Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-II FPGA Family
Related LinksXC2S200-, XC2S200-FG456AMS Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S200-FG456AMS Details Description
Related parts for XC2S200-FG456AMS
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Terminal Block datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 8 POS datasheet.pdf
XLAMP CXA1816 LED datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf