Xilinx XC2S50-6TQG144I
XC2S50-6TQG144I picture photo
Mfg. Part Number
XC2S50-6TQG144I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-II FPGA Family IC
Datasheet Download
XC2S50-6TQG144I.pdf
Availability of XC2S50-6TQG144I
QUANTITY
XC2S50-6TQG144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S50-6TQG144I
Internal Part NumberEIS-XC2S50-6TQG144I
Delivery TimeIn stock, ship XC2S50-6TQG144I today.
SeriesXC2S50-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2S50-6TQG144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S50-6TQG144I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2S50-, XC2S50-6TQG144I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S50-6TQG144I Details Description
Related parts for XC2S50-6TQG144I
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC PWM CTRLR BUCK 2PHASE 24-QFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 16A 30 MOHM SMD datasheet.pdf