Xilinx XC2S50E-2TQ144C
XC2S50E-2TQ144C picture photo
Mfg. Part Number
XC2S50E-2TQ144C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 176 I/O 256FBGA
Datasheet Download
XC2S50E-2TQ144C.pdf
Availability of XC2S50E-2TQ144C
QUANTITY
XC2S50E-2TQ144C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S50E-2TQ144C
Internal Part NumberEIS-XC2S50E-2TQ144C
Delivery TimeIn stock, ship XC2S50E-2TQ144CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-II FPGA
SeriesXC2S50E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2S50E-2TQ144C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S50E-2TQ144C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-II FPGA Family
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-II FPGA Family
Related LinksXC2S50E, XC2S50E-2TQ144C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S50E-2TQ144C Details Description
Related parts for XC2S50E-2TQ144C
FUSE M/V R-RATED 9R 5.5KV EXT BD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 5.00MM IDC datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
INSULATION SLEEVE datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf