Xilinx XC2V1000-1FG256I
XC2V1000-1FG256I picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1000-1FG256I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 328 I/O 575BGA
Datasheet Download
XC2V1000-1FG256I.pdf
Availability of XC2V1000-1FG256I
QUANTITY
XC2V1000-1FG256I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1000-1FG256I
Internal Part NumberEIS-XC2V1000-1FG256I
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1000-1FG256IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC2V1000
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package Code256-BGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V1000-1FG256I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1000-1FG256I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-II
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-II
Related LinksXC2V1000, XC2V1000-1FG256I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1000-1FG256I Details Description
Related parts for XC2V1000-1FG256I
FIXED IND 18UH 3A 34 MOHM SMD datasheet.pdf
DUCT SOLID NOHO WHT 3X1"X 6' datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 8.09A 15 MOHM TH datasheet.pdf
VARISTOR 135V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 41A SOT-227B datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf