Xilinx XC2V1000-5BG728C
XC2V1000-5BG728C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1000-5BG728C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC2V1000-5BG728C.pdf
Availability of XC2V1000-5BG728C
QUANTITY
XC2V1000-5BG728C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1000-5BG728C
Internal Part NumberEIS-XC2V1000-5BG728C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1000-5BG728C today.
SeriesXC2V100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V1000-5BG728C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1000-5BG728C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V1000, XC2V1000-5BG728C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1000-5BG728C Details Description
Related parts for XC2V1000-5BG728C
SIDACTOR BIDIR 25V 400A DO-214AA datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE STR SOLDER datasheet.pdf
RES 15.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A 2MINISMA datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR EV1320QI datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB FP datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
100UF 35V 6,3X11 datasheet.pdf